قانون مجازات اخلال كنندگان در تاسيسات آب و برق و گاز و مخابرات كشور

قانون مجازات اخلال كنندگان در تاسيسات آب و برق و گاز و مخابرات كشور مصوب 12/10/1351

ماده 1-هر كس به منظور اخلال در نظم و امنيت عمومي در تاسيسات فني آب و برق و گاز و مخابرات دولتي و وسائل و متعلقات آنها اعم از سد و كانال و انشعاب لوله كشي و دستگاه هاي توليد و توزيع و انتقال آنها و همچنين دستگاه هاي مخابراتي و ارتباطات مملكتي از قبيل تلفن و تلگراف و راديو و تلويزيون و مكروويو و وسائل مربوط كه به هزينه دولت يا با سرمايه مشترك دولت و بخش خصوصي يا از طرف بخش خصوصي به منظور استفاده عمومي ايجاد شده مرتكب تخريب يا ايجاد حريق يا از كار انداختن يا هر نوع خرابكاري ديگر بشود به حبس مجرد از سه تا ده سال محكوم مي شود و چنانچه مرتكب از كاركنان سازمان هاي مربوط باشد به حداكثر مجازات مقرر محكوم خواهد شد.

در صورتي كه اقدامات مذكور منتهي به مرگ شخص يا اشخاص شود مجازات مرتكب اعدام خواهد بود.

ماده 2-رسيدگي به جرائم مندرج در ماده فوق در صلاحيت دادگاههاي نظامي است.

ماده 3-هر كس وسائل مربوط به تاسيسات مذكور در ماده 1 اين قانون را بدون آنكه منظور او اخلال در نظم و امنيت عمومي باشد سرقت نمايد و يا با علم به مسروق بودن به نحوي از انحاء تحصيل يا مخفي كند و يا مورد معامله قرار دهد بر حسب مورد به مجازاتهاي مقرر در قانون مجازات عمومي محكوم خواهد شد.

ماده 4-در صورتيكه جرائم مذكور در اين قانون به موجب قوانين ديگر مستلزم مجازات شديدتر باشد مرتكب به مجازات اشد محكوم مي شود.

ماده 5-از تاريخ اجراي اين قانون، قانون مجازات قطع و تخريب وسائل مخابرات و برق مصوب 1337 ملغي است.

قانون فوق مشتمل بر 5 ماده پس از تصويب مجلس سنا در جلسه روز دوشنبه 20/9/1351 در جلسه روز سه شنبه دوازدهم دي ماه يك هزار و سيصد و پنجاه ويك شمسي به تصويب مجلس شوراي ملي رسيد.

رئيس مجلس شوراي ملي ـ عبدالله رياضي

تاریخ به روز رسانی: 1396/05/28
تعداد بازدید: 1010
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
شعار
Powered by DorsaPortal