سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/05/04
صرفه جوئي در مصرف انرژي به عنوان يك اولويت و در راستاي اقتصاد مقاومتي است

استاندار سمنان :

صرفه جوئي در مصرف انرژي به عنوان يك اولويت و در راستاي اقتصاد مقاومتي است

مديرعامل شركت توزيع برق استان با استاندار سمنان ديدار نموده و گزارشي از وضعيت مصرف برق به ويژه از زمان تغيير ساعت كاري ادارات در استان را ارائه كرد .

استاندار سمنان در اين نشست ضمن تاكيد بر  پيگيري موضوع بهينه سازي مصرف برق توسط تمام نهادها و آحاد جامعه بيان داشت : صرفه جوئي در مصرف انرژي به عنوان يك اولويت مهم در تمام بخش ها يك ضرورت است و انجام دقيق و بهينه آن گام عملي در تحقق اقتصاد مقاومتي است.

دكتر محمدرضا خباز با عنوان اين كه همگي مي بايد در زمينه صرفه جوئي منطقي و استفاده صحيح از برق به صورت جدي اهتمام نموده و پيشقدم باشيم تصريح كرد: براي فرهنگ سازي در تمامي زمينه ها به خصوص موضوع مديريت مصرف انرژي ، ابتدا مي بايست خودمان عامل بوده و ديگران را هم به اين امر حياتي تشويق و ترغيب كنيم .

وي تصريح كرد: به منظور نظارت بر بهره گيري شايسته از برق ، كارشناسان شركت توزيع برق در ادارات حضور يافته و نسبت به كنترل مصرف اقدام و گزارش مربوطه ارائه گردد.

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان در ابتداي اين نشست بيان داشت : ابتكار عمل استانداري سمنان در خاموش نمودن لامپ هاي روشنائي سالن ها و همچنين كاهش ميزان  آن در محيط اداري و استفاده از نور طبيعي روز ارزشمند و قابل تقدير است .

مهندس سيدمحمـد موسوي زاده از پيگيــري هاي شخص استاندار در مديريت بهينه مصرف از جمله كنترل روشنايي داخل اتاق و استفاده از نور موضعي و خاموش نمودن مصارف اضافي غير ضروري قدرداني كرد و گفت: همكاري معاونين استاندار و مسئولين استان در موضوع صرفه جوئي در مصرف برق ادارات ، اثرات مناسب و تاثيرگذاري در نهادينه سازي فرهنگ بهينه مصرف دارد.

وي با اشاره به اين كه اقدامات صورت گرفته در كاهش مصرف برق ساختمان اداري استانداري سمنان ، اقدام عملي در راستاي اقتصاد مقاومتي است افزود: توسعه و تعميم اين نمونه فعاليت هاي الگوئي در بين مردم و دستگاه هاي اجرائي و عملياتي نمودن آن ، تاثيرات مستقيمي در كاهش پيك بار و حفظ و صيانت از اين نعمت الهي و سرمايه ملي دارد .

وي به موضوع مطالبات دستگاه هاي اجرائي بابت بهاي برق مصرفي اشاره كرد و يادآور شد : با پرداخت معوقات و همچنين بهاي مصرفي جاري توسط دستگاه هاي اجرائي بدهكار، در روند اجراي به موقع پروژه ها و خدمت رساني به هنگام به مشتركان و انجام برنامه هاي پيك سائي موثر است .

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/05/04
تعداد بازدید:
6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal