سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/05/09
برگزاري دوره آموزشي ارتقاي سلامت اداري در شركت توزيع برق استان سمنان

برگزاري دوره آموزشي ارتقاي سلامت اداري در شركت توزيع برق استان سمنان

دوره آموزشي ارتقاي سلامت اداري با رويكرد راه هاي مقابله با جعل اسناد، در شركت توزيع برق استان سمنان برگزار شد.

معاون دادستان عمومي و انقلاب مركز استان سمنان به عنوان مدرّس اين دوره آموزشي بيان داشت: سند بر دو نوع رسمي و عادي است و عبارت از هر نوشته اي است كه در مقام دعوي يا دفاع، قابل استناد باشد.

رضا زماني با اشاره به اين كه مفاد سند در صورتي معتبر است كه مخالف قوانين نباشد گفت: اسنادي كه در اداره ي ثبت  اسناد و املاك و يا دفاتر اسناد رسمي يا در نزد ساير مأمورين رسمي در حدود صلاحيت آنها برطبق مقررات قانوني تنظيم شده باشد، رسمي است.

وي اسناد عادي و اعتبار آنها و همچنين اسناد رسمي را تشريح نموده و افزود: هرگاه سند به وسيله يكي از مأمورين رسمي تنظيم اسناد تهيه شده وليكن مأمور، صلاحيت تنظيم آن سند را نداشته و يا رعايت ترتيبات مقرره قانوني را در تنظيم سند نكرده باشد، سند مزبور در صورتي كه داراي امضاء يا مهر طرف باشد، عادي است.

در ادامه كارشناس اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداري پليس آگاهي سمنان با تبيين موارد جعل و تزوير اظهار داشت: جعل، پايه و اساس تعداد زيادي از جرايم ديگر نظير اخلال در نظام اقتصادي را فراهم مي كند.

سروان "علي پيلتن" با بيان اين كه وقتي فردي اقدام به مخدوش نمودن يا ساخت اسناد و مدارك دولتي مي نمايد جاعل است گفت: ساختن نوشته يا سند، مهر و امضاي اشخاص رسمي و غير رسمي، خراشيدن يا تراشيدن، قلم بردن، الحاق شامل تغيير رقم يا حروف، محو و اثبات براي اعتبار دادن به امر باطل، به عنوان مصاديق قانوني جعل محسوب مي شوند.

وي تصريح كرد: فراواني اسناد كاغذي در سيستم اداري، پائين بودن ضرايب امنيتي اسناد، نقص در شيوه گردش اسناد و مدارك در دستگاه ها، عدم رعايت جدي حيطه بندي در سازمان ها و دسترسي آسان به ابزار و تجهيزات مربوط به جعل را از عوامل تأثيرگذار در ارتكاب جعل عنوان كرد.

يادآور مي شود: اين دوره آموزشي كه به همت دفاتر منابع انساني و حقوقي شركت توزيع برق استان برگزار گرديد، مطالبي از جمله مصاديق استفاده از اسناد مجعول و راهكارهاي مقابله و پيشگيري اين گونه اسناد ارائه شد.
منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/05/09
تعداد بازدید:
7
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal