سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/05/11
برگزاري سمينارآموزشي پدافندغيرعامل در شركت توزيع برق استان سمنان

برگزاري سمينارآموزشي پدافندغيرعامل در شركت توزيع برق استان سمنان

با حضور مديرعامل شركت توزيع برق استان و مديركل پدافند غيرعامل استانداري سمنان ، سمينار آموزشي پدافند غيرعامل با موضوع تهديدات حوزه توزيع برق ، در اين شركت برگزار شد .

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان در اين سمينار بيان داشت : هر اقدام غيرمسلحانه يا غير نظامي كه موجب كاهش آسيب پذيري نيروي انساني، ساختمان ها ، تاسيسات ، تجهيزات ، اسناد و شريان هادر مقابل عمليات خصمانه و مخرّب دشمن گردد ، پدافند غيرعامل است .

مهندس سيد محمد موسوي زاده با اشاره به اين كه كاسته شدن از آسيب پذيري زيرساخت ها به زعم حملات دشمن ، يكي از اهداف اجراي طرح هاي پدافند غيرعامل است گفت : محافظت از تاسيسات مي بايد به گونه اي باشد كه با بيشترين راندمان ، كمترين هزينه از نظر مالي و نيروي انساني را در برداشته باشد .

وي با عنوان اين كه ايمن سازي تاسيسـات صنعـت توزيـع ، هوشمنــد سازي ، اتوماسيون و مكانيزاسيون آنها و بسترهاي مخابراتي و سيستم هاي اطلاعاتي، از مولفه هاي مهم در پدافند غيرعامل است افزود : آرماني ترين شكل اين است كه رويكرد ما به سمت مكانيزاسيون كامل فعاليت ها و خدمات باشد تا فرصت و زمينه شايسته اي با توليد محتوا براي خدمات غيرحضوري براي مردم فراهم آوريم و براي اين كه تجهيزات سخت افزاري و نرم افزارها را محافظت نمائيم ، مي بايست آن ها را منطقه اي و بومي كنيم .

وي با ابراز اين كه بايد در ارتباط با پدافند غيرعامل خودمان توجيه ، ساختار مناسب داشته، آموزش هاي لازم را كسب و آماده مقابله با هرگونه بحران باشيم يادآورشد: مشاركت مردم در پدافند غيرعامل باعث خواهد شد تا اقدامات اين بخش اثرگذاري بيشتري داشته باشد.

در ادامه مديركل پدافند غيرعامل استانداري سمنان بيان داشت : آموزش يكي از محوري ترين امور براي گسترش مفاهيم برمبناي پدافند غيرعامل است .

ايرج كارخائي تصريح كرد : يكي از برنامه هاي مهم در توسعه پدافند غيرعامل، گسترش مفاهيم آن در سطوح مديران و كاركنان، نخبگان و كارشناسان و اقشار مختلف مردم است .

وي با عنوان اين كه يكي از اصول راهبردي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، پدافند غيرعامل است گفت : دفاع و امنيت درس مهم پدافند غيرعامل است كه در باورها و اعتقادات و انديشه هاي انقلابي ما وجود دارد و ظهور و بروز آن در دفاع مقدس متجلي شد .

وي با اظهار اين كه اكثر كشورها ، رعايت الزامات پدافند غيرعامل را براي پايداري و كاهش آسيب پذيري در سرلوحه امور خود قرار داده اند افزود : يكي از آمال و آرزوهاي مقام معظم رهبري، مباحث مربوط به پدافند غيرعامل و الزامات آن به صورت گسترده ، جهادي و بسيجي وار است تا در تمامي دستگاه هاي اجرائي تحقق پيدا كند .

وي خاطرنشـان كرد: نقش حـوزه توزيع برق در زمينه پدافند غيرعامل بسيار با اهميت است و يكي از دستگاه هايي كه تلاش مي كند با كاهش آسيب پذيري در شرايط بحران و خطر بتواند خدمات خود را به نحو شايسته اي به مردم ارائه كند ، شركت توزيع برق مي باشد .

وي با ابراز اين كه رزمايش خدمت متعالي كه توسط صنعت توزيع برق استان سمنان براي اصلاح و بهينه سازي حجم وسيعي از شبكه ها در كمترين زمان ممكن انجام مي شود ، يك اقدام ارزشمند است اضافه كرد: هم اينك بيش از 80 دستگاه اجرائي در استان داراي مولّد برق اضطراري مي باشند .

يادآور مي شود: در اين سمينار آموزشي دكتر "رضا دشتي" استاديار دانشكده فناوري هاي نوين دانشگاه علم و صنعت ايران ، پيرامون طرح سيستم يكپارچه پدافند غيرعامل در سيستم هاي انرژي برق ، مطالب مبسوطي را ارائه كرد .
منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/05/11
تعداد بازدید:
5
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal