سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/06/20
برگزاري نشست تخصصي نماز در شركت توزيع برق استان سمنان

برگزاري نشست تخصصي نماز در شركت توزيع برق استان سمنان

نشست تخصصي نماز با رويكرد "مسئوليت سنجي" و "سلامت معنوي" ، در شركت توزيع نيروي برق استان سمنان برگزار شد.

مشاور استاندار و مدير ستاد اقامه نماز استان سمنان در اين نشست بيان داشت : سلامت معنوي دومقوله ي منفك شده تحت عنوان جسم و روح مي باشند كه محل استقرار آنها در انسان است.

حجت الاسلام محمدرضا شمس الدين با بيان اين كه اين دو مقوله مي توانند از انسان ، انسان بسازند و ارتباط آنها مهم و بسيار تنگاتنگ است گفت: موضوع سلامت معنوي و مسئله سلامت جسمي هر دو بسيار مهم مي باشند و هماهنگي اين موارد انسان ساز است.

وي با اشاره به اين كه وقتي براي فردي مشكلي به وجود مي آيد، در مقابل مسائل جسمي واكنش نشان مي دهد و مسائلي كه به روح وارد مي شود ، يك مدت طول مي كشد، افزود: در سلامت معنوي، الزاماً بايد دنبال مسائل روحي برويم و به هر اندازه كه به جسم مي پردازيم ، مي بايست به روح هم توجه شود.

حجت الاسلام شمس الدين با ابراز اين كه گاهي اوقات بايد منش زندگي تغيير كند اضافه كرد: اگر مسائل مرتبط با سلامت معنوي اهميت دارد ، براي اين است كه به پرورش روح مربوط مي شود .

وي اظهار داشت : وقتي نماز در وقت اول اقامه مي شود ، مسائل جسمي و روحي پرورش پيدا مي كند و به نماز اول وقت توصيه بسياري شده است.

وي تصريح كرد: استقبال از پرورش معنوي و همچنين فلسفه سلامت معنوي بر آن است كه به جائي برسيم و روح ما سالم باشد و همه آموزه هاي ديني در كنار هم قرار گرفته اند تا انسان خوب و خوش زندگي كند.

وي با ابراز اين كه براي داشتن عمر طولاني ، دنبال جسم هستيم و از سلامت روح غافل مي باشيم يادآورشد: در سايه اهتمام به اخلاق و فرهنگ، بسياري از انحرافات از بين مي رود .

مشاور استاندار با تاكيد بر اين كه امكانات معنوي همواره موجود نيست خاطر نشان ساخت : دشمن همواره درصدد تضعيف بنيان خانواده ها مي باشد و مهم ترين بخشي كه بر روي آن تمركز نموده ، فضاي مجازي است و از اين طريق نيز به شدت سلامت معنوي جامعه و خانواده  را مورد تاخت و تاز قرار داده است .

وي بيان داشت : سرسلسه ي سلامت معنوي، نماز است و با نگاه معرفت گرا وتوجه لازم و همزمان به مسائل جسم و روح ، مي توان مسئوليت سنجي خود را بيش از پيش تقويت كرد .

گقتني است : در اين نشست مديرعامل ، اعضاي ستاد اقامه نماز ، مديران توزيع و فعالان اجرائي نماز شركت توزيع برق استان سمنان  حضور داشتند.

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/06/20
تعداد بازدید:
7
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal