سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/06/23
مجموعه نرم افزار سيستم اطلاعات جغرافيائي در بهره برداري از شبكه هاي توزيع برق

از سوي شركت توزيع برق استان سمنان ارائه شد؛

مجموعه نرم افزار سيستم اطلاعات جغرافيائي در بهره برداري از شبكه هاي توزيع برق

در بازديد معاون هماهنگي توزيع شركت توانير از شركت توزيع برق استان سمنان ، مجموعه نرم افزار كاربرد سيستم اطلاعات جغرافيائي (GIS) در بهره برداري از شبكه هاي توزيع برق ارائه شد.

مديرامور ديسپاچينگ و فوريت هاي برق شركت توزيع برق سمنان با تشريح ويژگي GIS گفت: با توجه به گستردگي شبكه هاي توزيع، سيستم اطلاعات جغرافيائي ، ابزار مناسبي براي مديريت و بهره برداري از شبكه ها محسوب مي شود.

مهندس مصطفي كرمي بيان داشت: شركت توزيع برق استان سمنان با شناسائي به هنگام اين نياز و تعريف پروژه هاي نرم افزاري مناسب و برقراري ارتباط بين نرم افزارهاي بهره برداري و GIS با استفاده از روش هاي استاندارد ، گام هاي ارزشمندي در اين زمينه برداشته است .

وي اظهار داشت: نمايش خودروها به صورت لحظه اي بر روي شبكه هاي توزيع و اين ويژگي ، راهبري خودروهاي عملياتي را تسهيل نموده و عمليات اعزام گروه ها براي رفع خاموشي مشتركين با سرعت بيشتري انجام خواهد شد و در شرايط بحراني نيز، به مديريت بهينه ناوگان عملياتي كمك شاياني خواهد نمود.

مهندس كرمي گفت: با استفاده از اين سيستم ، پيمايش شبكه از طريق ارتباط به هنگام بين نرم افزار ثبت خاموشي و نرم افزار Web GIS با استفاده از اين ويژگي ، در صورت ثبت اطلاعات مربوط به خاموشي ها در نرم افزار ثبت حوادث ، محدوده خاموشي در نرم افزار GIS احصا شده و به طور برجسته اي نمايش داده مي شود .

وي تصريح كرد : در همين راستا، كليه مشتركان و پست هاي توزيع برق كه از مدار خارج گرديده و خاموش مي شوند، مشخص و اين اطلاعات به ركورد خاموشي اوليه پيوست شده و اين ويژگي علاوه بر نمايش همزمان  محدوده هاي خاموشي، تعداد مشتركان و ايستگاه هاي توزيع برق خاموش شده را براي گزارش گيري هاي بعدي در اختيار كاربران قرار مي دهد.

وي با ابراز اين كه برقراري ارتباط دو طرفه بين مكان جغرافيائي و خاموشي ها، از ديگر ويژگي هاي اين نرم افزار است اضافه كرد : اين قابليت به كاربران امكان مي دهد تا حوادث شبكه را بر اساس مكان حادثه گزارش گيري نموده و تراكم خاموشي ها در يك منطقه جغرافيائي شناسائي ، دسته بندي و رفع گردد.

گفتني است : در اين برنامه ، مدير دفتر نظارت بر توزيع شركت توانير و تعدادي از كارشناسان اين دفتر و همچنين مديرعامل، معاونين و جمعي از كاركنان شركت توزيع برق استان سمنان نيز حضور داشتند.

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/06/23
تعداد بازدید:
9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal