سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/06/23
گذر موفق از پيك بار تابستان با چهار هزار مگاوات مديريت مصرف برق تحقق يافت

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير:

گذر موفق از پيك بار تابستان با چهار هزار مگاوات مديريت مصرف برق تحقق يافت

معاون هماهنگي توزيع شركت توانير در بازديد از دستاوردهاي شركت توزيع برق استان سمنان و در گفت و گو با شبكه استاني مركز سمنان گفت: گذر موفق از پيك بار تابستان امسال در كشور، با چهار هزار مگاوات مديريت مصرف برق تحقق پيدا كرد.

دكتر محمودرضا حقي فام با بيان اين كه پيك بار تابستان به 55 هزار و 400 مگاوات رسيد كه يك ركورد بي سابقه در بحث بار است افزود: نياز واقعي كشور 60 هزار مگاوات بود كه قريب 55 هزار و 400 مگاوات را به طور مستقيم تامين كرده و مابقي با مديريت مصرف كنترل شد.

وي با اشاره به اين كه بار شبكه در زمان پيك مصرف با همكاري مردم از جمله مشتركان صنعتي ، تجاري ، كشاورزي و خانگي مديريت شد اضافه كرد : برنامه هاي مديريت مصرف به صورت متنوع به اجرا درآمده و يكي از موارد ، تعطيلي خودخواسته و اجراي طرح تعطيلات و تعميرات ساليانه مشتركين صنعتي و طرح ذخيره عملياتي بود كه به نحو شايسته اي اجرا شد .

وي با ابراز اين كه در تابستان امسال حدود 18 هزار مگاوات بار سرمايشي در كشور داشتيم  و اين روند در حال افزايش است تصريح كرد : افزايش درجه حرارت و دماي هوا به نسبت قبل و تغيير الگوي مصرف به سمت كولرهاي گازي ، براي سال آينده بين 5 تا 7 درصد رشد بار را پيش بيني مي نمائيم و مفهوم آن اين است كه به 58 هزار مگاوات نياز مصرف خواهيم رسيد.

دكتر حقي فام با بيان اين كه در بحث رشد و نياز مصرف ، صرفاً بحث نيروگاه ها مطرح نمي باشد خاطر نشان ساخت: توسعه شبكه هاي انتقال و توزيع و راندمان نيروگاه ها از نكات اساسي محسوب مي شوند و در كنار آن ، مديريت مصرف ، يكي از از خواسته هاي اصلي است و اگر بار شبكه به صورت لجام گسيخته ازدياد يابد،  قطعاً به نفع اقتصاد ملي و اقتصاد صنعت برق نخواهد بود.

وي به تغيير ساعت كار برخي استانها و مناطق بسيار گرم در تابستان اشاره كرد و گفت : با پيشنهاد وزارت نيرو و تصويب هيئت وزيران ، اين طرح در تعداد معدودي از استان هاي گرمسير اجرائي شده و با توجه به مقايسه بارهاي الكتريكي ماه هاي گذشته ، يك برنامه موفق بوده است .

معاون شركت توانير يادآور شد : از مهر ماه، كميته اي بر همين اساس تشكيل تا روشهاي مختلفي كه در كاهش بارهاي الكتريكي اعمال گرديده ، ضريب اثربخشي آن را بررسي كرده و گزارش لازم را به كميته مربوطه در وزارت نيرو ارائه تا در صورت موفق بودن طرح و موافقت هاي لازم ، اين مهم استمرار داشته باشد .

دكتر حقي فام در بخش پاياني گفت و گوي خود، ضمن تقدير از تلاش و زحمات مديرعامل و كاركنان شركت توزيع برق استان سمنان در عرصه خدمت رساني بيان داشت : استان سمنان از نظر ضريب اطمينان شبكه بسيار پايدار است و خطوط برق رساني اين استان از شبكه هاي نمونه كشور محسوب مي شود.

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/06/23
تعداد بازدید:
4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal