سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/07/23
برگزاري دوره آموزشي معارف دفاع مقدس در شركت توزيع برق استان سمنان

برگزاري دوره آموزشي معارف دفاع مقدس در شركت توزيع برق استان سمنان

دوره آموزشي  معارف دفاع مقدس با حضور 58 نفر از كاركنان شركت توزيع برق استان سمنان برگزار شد.

 مدرّس اين دوره آموزشي گفت: تدابيري كه براي مقاومت در مقابل حملات سياسي، نظامي، اقتصادي، اجتماعي، رواني و يا فناوري توسط يك يا چند كشور موتلفه اتخاذ مي شود را دفاع مي گويند.

 حسينعلي احساني در تعريف دفاع مقدس افزود: مجموعه مجاهدت ها، حماسه ها، پايمردي ها و فعاليت هاي متنوعي كه ملّت شريف ايران و نيروهاي مسلح كشور در طول هشت سال جنگ تحميلي در برابر تهاجم رژيم بعث عراق به خاك ايران اسلامي انجام داده و در اين امتحان الهي سربلند و پيروز بيرون آمدند مي باشد.

وي با اشاره به اين كه جهاد از منظر فقها و اسلام شناسان جايگاه ويژه اي دارد يادآور شد: مشخصه بارز جهاد، حركت در راه خدا مي باشد و ايثارجان و مال در راه اعتلاي پايگاه اسلام و پايداري در راه اقامه شعائر ديني است.

وي با تشريح  انواع جنگ بيان داشت: جنگ بر اساس معيارهاي مختلف شامل هدف، مقياس هاي جغرافيايي ، بر مبناي انضباط و تاكتيك، سطح جغرافيايي، قلم و نوع ابزار تقسيم مي شود.

وي اظهار داشت : برخورد قهر آميز توام با خشونت، دسته جمعي و گروهي سازمان يافته و داراي تشكيلات، داراي هدف و در پي تامين منافع و ضوابط قانوني و حقوقي ، از خصيصه هاي جنگ به شمار مي رود.

وي تصريح كرد: رعايت عدالت، در راه خدا بودن و حفظ ارزش هاي اسلامي، جمله ويژگي هاي جنگ از ديدگاه اسلام است.

وي همچنين در اين دوره آموزشي، پيرامون اهداف جنگ، برخي از دلايل وقوع جنگ ها، جنگ و دفاع از منظر حضرت امام(ره) و كلياتي از عمليات هاي صورت گرفته زميني ، هوائي و دريايي در طي دوران هشت ساله دفاع مقدس را تبيين و تشريح كرد.

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/07/23
تعداد بازدید:
235
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal