سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/08/10
رزمايش قطع برق و ارزيابي به كارگيري مولّدهاي برق اضطراري دستگاه هاي اجرائي

از سوي شركت توزيع برق استان سمنان اجرا شد؛

رزمايش قطع برق و ارزيابي به كارگيري مولّدهاي برق اضطراري دستگاه هاي اجرائي

با حضور مديركل پدافند غيرعامل استانداري و اعضاي كارگروه انرژي استان ، رزمايش قطع برق و ارزيابي به كارگيري مولّدهاي برق اضطراري تعدادي از دستگاه هاي اجرائي توسط شركت توزيع برق استان سمنان به اجرا درآمد.

مديرعامل شركت توزيع برق استان گفت: اين رزمايش در پنجمين روز هفته پدافند غيرعامل و با هدف محك زدن و ارزيابي ميزان آمادگي دستگاه هاي اجرائي در به مدار آوردن مولّدبرق اضطراري در هنگام قطع برق ، عملياتي شد .

مهندس سيدمحمد موسوي زاده در گفت و گو با خبرنگار صدا و سيماي مركز سمنان اظهار داشت : اين برنامه به عنوان ششمين رزمايش سراسري قطع برق است كه از سوي شركت توانير برنامه ريزي گرديده و بر اساس اعلام مركز فرماندهي اين رزمايش ، به صورت همزمان برق برخي مراكز مهم ، حساس و حياتي ، بدون اطلاع قبلي قطع و سنجش ميزان آماده بودن مراكز مورد نظر در مواقع بحران و قطع برق ، براي استفاده از ديزل ژنراتور ارزيابي گرديد.

وي افزود : بر اساس هماهنگي به عمل آمده از طريق مركز فرماندهي شركت توزيع برق استان سمنان مستقر در مركز ديسپاچينگ با گروه هاي اجرائي ، برق سراسري شش دستگاه اجرائي قطع و خوشبختانه مولّد برق اضطراري چهار دستگاه به موقع وارد مدار گرديده و پس از انجام موفقيت آميز اين رزمايش ، مجدداً برق آنها به شبكه اصلي متصل شد.

وي با اشاره به اين كه هدف پدافند غيرعامل ، ايجاد آمادگي براي مصون سازي ناشي از مشكلات و بحران هاي احتمالي است تصريح كرد: يكي از زير ساخت هاي اساسي و كليدي در هر حوزه اي برق است و اجراي چنين رزمايش هائي ، يك اقدام پيشگيرانه در آمادگي براي بحران هاي احتمالي و همگام با برنامه هاي پدافند غيرعامل است.

مهندس موسوي زاده خاطر نشان كرد : امروزه زير ساخت هاي مختلف از جمله سيستم هاي مخابراتي ، حمل و نقل ، گاز رساني و آب رساني ، وابستگي عميقي به يكديگر پيداكرده و بروز خلل در يكي ، منجر به اختلال در ساير زيرساخت ها مي شود و آمادگي برق باعث مي شود كه ساير خدمات مصون باشند.
منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/08/10
تعداد بازدید:
32
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal