سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1396/11/17
روحانيون نقش كليدي در آموزش و فرهنگ سازي مصرف بهينه برق ايفا مي كنند

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان:

روحانيون نقش كليدي در آموزش و فرهنگ سازي مصرف بهينه برق ايفا مي كنند

مديرعامل شركت توزيع برق استان در نشست مجمع علماي سمنان بيان داشت : نقش روحانيون در امر آموزش و فرهنگ سازي مديريت بهينه مصرف برق با بهره گيري از آموزه هاي ديني و ترويج آن در جامعه ، بسيار كليدي و تاثيرگذار است.

مهندس سيدمحمد موسوي زاده با عنوان اين كه زندگي فردي و اجتماعي مردم به برق وابسته است گفت: برق خدمتي است كه به شدت فراگير شده و اصلاح الگوي مصرف در حوزه هاي مختلف به ويژه انرژي الكتريكي يك ضرورت اجتناب ناپذير است.

وي با اشاره به رشد بيش از پنج درصدي مصرف برق در استان افزود : شدت انرژي در كشور ، چهار برابر دنيا است و هر چه برق را بيشتر استفاده كنيم ، مصرف سوخت نيز افزايش يافته و آلايندگي محيط زيست را به همراه دارد .

وي با ابراز اين كه توليد برق به سوخت هاي فسيلي وابسته است اظهار داشت : قريب 91 درصد توليد برق كشور از سوخت هاي فسيلي است و مصرف بي رويه براي جامعه جهاني مضّر مي باشد و تغيير اقليم را نيز در پي خواهد داشت .

مهندس موسوي زاده با عنوان اين كه به اندازه نياز و به جا استفاده كردن از برق ، از روشهاي كم هزينه مديريت مصرف برق محسوب مي شود يادآور شد : كنترل ميزان مصرف و خاموش كردن لامپ هاي روشنائي محيط هائي كه استفاده نمي شود ، از جمله راهكارهاي كم هزينه مديريت مصرف به شمار مي رود.

وي تصريح كرد : تبديل لامپ هاي رشته اي به كم مصرف و ال اي دي و تعويض لوازم برقي قديمي كه راندمان آنها پائين مي باشد به سيستم هاي جديد با راندمان بالاو داراي برچسب انرژي A و بالاتر ، به عنوان روش" هزينه بَر" برق است و اجراي آن ، نقش اثر گذاري در كاهش مصرف برق و هزينه هادر برخواهد داشت.

مديرعامل شركت توزيع برق استان از همكاري مسئولين استان به ويژه روحانيت معظّم با مجموعه ي صنعت برق استان قدرداني كرد و گفت: سخنراني روحانيون و مبلّغين در جمع مردم و تبيين نكات مرتبط با مصرف بهينه برق از سوي ائمه جمعه و از طريق تربيون مقدس نماز جمعه و همچنين مشاركت مشتركين استان به ويژه بخش صنعت ، باعث شد تا استان سمنان با موفقيت از پيك بار تابستاني امسال گذر نموده و نياز است تا با همكاري آحاد مشتركان اين مهم استمرار داشته تا با اجراي برنامه هاي تاثير گذار فني و تخصصي و فرهنگي، در عبور از اوج بار تابستان سال آينده نيز توفيقات شايسته اي داشته باشيم.

گفتني است : اين نشست با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان و جمع كثيري از اعضاي مجمع علما برگزار شد.
منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1396/11/17
تعداد بازدید:
13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal