سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/02/26
همايش بهينه سازي مصرف برق در صنايع استان سمنان

در شركت توزيع برق برگزار شد؛

همايش بهينه سازي مصرف برق در صنايع استان سمنان

همايش بهينه سازي مصرف برق در صنايع استان سمنان با حضور مسئولان و جمعي از مديران ، مالكان و صاحبان بخش صنعت در شركت توزيع برق استان برگزار شد .

مديرعامل شركت توزيع برق استان در اين همايش با تشريح وضعيت توليد و مصرف برق و جايگاه شدت مصرف انرژي ايران در جهان گفت : مشتركان صنعتي بيشترين سهم مصرف را به خود اختصاص داده و مديريت مصرف و همكاري صنايع در برنامه هاي پاسخگوئي بار ، بر روي منحني بار شبكه برق بسيار تاثير گذار است .

مهندس سيدمحمد موسوي زاده بيان داشت : حدود 70 درصد انرژي الكتريكي استان در بخش توليد شامل صنعت و كشاورزي مصرف مي شود كه قريب 22 درصد ، بيشتر از ميزان مصرف اين بخش در كشور است .

وي با اشاره به اين كه مديريت مصرف ، به اندازه مصرف كردن و جابه جايي مصارف براي استفاده بهينه از ظرفيت شبكه ها مي باشد افزود: اصلاح الگوي مصرف در همه تعرفه ها يك ضرورت است و با بهره گيري از روشهاي تاثير گذار ، مي توان از اوج مصرف تابستان با موفقيت گذر كرد.

وي با ابراز اين كه فرصت هاي صرفه جوئي در دنيا به عنوان يك منبع انرژي تلقي مي گردند تصريح كرد : در تابستان حدود 200 ساعت پيك بحراني داريم كه در بين ساعات 11 تا 15 و همچنين پيك شب از حوالي غروب آفتاب به مدت چهار است كه با مديريت مصرف به ويژه در ساعات قيد شده ، صرفه جوئي قابل ملاحظه اي در زمينه عدم سرمايه گذاري در توليد برق صورت خواهد پذيرفت .

مهندس موسوي زاده خاطر نشان كرد: مشاركت كليه مشتركان استان به ويژه بخش صنعت موجب شد تا استان سمنان در تراز ملي كاهش پيك به موفقيت هاي ارزشمندي نايل شود و در تابستان سال گذشته قريب 40 مگاوات پيك همزمان كاهش پيدا كرده كه 50 درصد آن سهم مشاركت مشتركين صنعتي مي باشد .

معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع برق استان با ارائه برنامه هاي پاسخگوئي بار با هدف كاهش اوج مصرف تابستان در بخش صنعت، گفت: طرح هاي تعطيلات و تعميرات ، ذخيره عملياتي و بهره گيري از مولد اضطراري ، به عنوان برنامه هاي تشويق محور هستند كه عملياتي شده اند.

احمد غني پور يادآور شد : جابه جائي تعطيلات هفتگي از روز جمعه به يكي از روزهاي مياني هفته ، كاهش بار در ساعات اوج به مدت پنج روز مستمر كاري و كاهش 24 ساعته بار، به عنوان طرح كاهش يا قطع بار برنامه ريزي شده صنايع به شمار مي روند.


منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/02/26
تعداد بازدید:
60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal