سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/04/14
تغيير ساعات كاري ادارات علاوه بر مديريت مصرف موجب كاهش پيك بار مي شود

مديرعامل شركت توزيع برق سمنان در جمع خبرنگاران:

تغيير ساعات كاري ادارات علاوه بر مديريت مصرف موجب كاهش پيك بار مي شود

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان در نشست خبري با حضور اصحاب رسانه گفت: تغيير ساعات كاري ادارات علاوه بر مديريت مصرف برق، باعث كاهش پيك بار استان در طي روز خواهد شد.

مهندس سيد محمد موسوي زاده افزود: با اجراي اين طرح، علاوه بر كنترل مصرف، بين هفت تا 9 درصد از مصرف انرژي تقليل مي يابد.

وي بااشاره به اين كه افزايش دما يكي از مولفه هاي تاثيرگذار در افزايش مصرف برق است يادآور شد: به ازاي هر درجه ازدياد دما و گرماي هوا، بين 500 تا 800 مگاوات به بار سراسري مي افزايد.

وي با بيان اين كه عدم ذخيره سازي انرژي الكتريكي، يكي چالش محسوب مي شود تصريح كرد: برق يك انرژي بي بديل است كه زندگي امروزه جوامع بشري به آن وابسته مي باشد و با استفاده به جا ،به اندازه و به موقع از آن، مي توان به نحو شايسته اي در بهينه سازي مصرف مشاركت نمائيم.

مهندس موسوي زاده با ابراز اين كه به جهت كاهش بارندگي سال گذشته امكان بهره برداري كامل از ظرفيت نيروگاه هاي برق آبي ميسر نيست اضافه كرد: موضوعي كه در استان به صورت چشمگيري رخ داده، رشد 10 درصدي مصرف انرژي در سه ماهه اول امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل است و با اهتمام مشتركين و كاهش 10 درصدي ، پيك بار تابستاني باموفقيت سپري خواهد شد.

وي با اظهار به اين كه حدود 30 درصد مصرف انرژي استان به دستگاه هاي برودتي و خنك كننده اختصاص دارد خاطرنشان كرد: دماي رفاه براي يك محيط بين 23 تا 25 درجه سانتي گراد است و با رعايت راهكارهاي ساده مديريت مصرف، مي توان رشد آن را تا حدودي كنترل كرد.

وي با عنوان اين كه بيشترين مصرف انرژي استان در ماه هاي تير و مرداد استفاده مي شود گفت: مديريت سمت تقاضا كه به جهت پايداري شبكه هاي استان انجام مي شود به صورت مقطعي بوده و به مردم اطلاع رساني خواهد شد.

وي با اشاره به اين كه بازديد ميداني از وضعيت ميزان سرمايش و اقدامات مرتبط با مديريت مصرف برق در دستگاه هاي اجرائي توسط كاركنان اين شركت به صورت مستمر در حال انجام است افزود: گزارش 15 روزه اين طرح تهيه و به مراجع ذيربط استان ارائه خواهد شد.

مهندس موسوي زاده بيان داشت: با توجه به افزايش مستمر دما و گرماي هوا در استان و گذر موفق از پيك بار تابستان، نقش رسانه ها بسيار حائز اهميت است و رسانه هاي جمعي نقش موثر و ارزنده اي در فرهنگ سازي مديريت مصرف برق و گذر از اوج بار تابستاني دارند.

گفتني است: در اين نشست خبرنگاران استان سوالاتي پيرامون؛ اختصاص تعرفه گرمسيري براي استان ، نحوه مشاركت صنايع و دستگاه هاي اجرائي در مديريت مصرف، كنتورهاي هوشمند، زمان بندي و اطلاع رساني خاموشي ها، سرانه مصرف مشتركان برق استان،ميزان توليد برق از محل انرژي خورشيدي و نيروگاه هاي مقياس كوچك در استان ، قيمت واقعي برق،تاثير فرهنگ سازي و اجراي قانون هدفمندي يارانه ها بر ميزان مصرف برق در استان و مولدهاي برق اضطراري دستگاه هاي اجرائي، مطرح شده و توسط مديرعامل و كارشناسان شركت توزيع برق استان ، پاسخگوئي صورت گرفت.

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/04/14
تعداد بازدید:
43
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal