سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/04/17
دستگاه هاي اجرايي نقش تعيين كننده اي در كاهش مصرف و گذر موفق از پيك بار تابستان دارند

مديرعامل شركت توزيع برق سمنان در نشست شوراي اداري:

دستگاه هاي اجرايي نقش تعيين كننده اي در كاهش مصرف و گذر موفق از پيك بار تابستان دارند

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان در سومين جلسه شوراي اداري استان ،  گزارشي از وضعيت مصرف برق در استان را ارائه كرد.

مهندس سيدمحمد موسوي زاده بيان داشت : دستگاه هاي اجرائي نقش تعيين كننده اي در كاهش مصرف برق و گذر موفق از پيك بار تابستاني ايفا مي كنند .

وي تصريح كرد : با توجه به پيشي گرفتن ميزان مصرف به نسبت توليد نيروگاه ها ، مديريت بهينه مصرف در تمامي تعرفه ها به ويژه كنترل مصرف ساختمان هاي اداري يك ضرورت است .

وي با عنوان اين كه عدم امكان ذخيره سازي برق به عنوان يك چالش مطرح است گفت: جملگي بايد الگوي مصرف را از خودمان شروع كنيم و ديگران را هم به اين امر تشويق و ترغيب نمائيم .

وي به رشد 11 درصدي مصرف برق در استان اشاره كرد و افزود : سه عامل مهم شامل ؛ كمبود بارندگي، افزايش نسبي دما و تغيير سبك زندگي و تغيير رفتار مصرفي ، از جمله عوامل اين رشد فزاينده مصرف در استان به شمار مي روند.

مهندس موسوي زاده با ابراز اين كه چنانچه به اين رشد مصرف توجه كافي نشود، به يك وارد كننده برق  تبديل خواهيم شد تصريح كرد: متوسط رشد بار الكتريكي در دنيا از صفر تا سه درصد است و رشد پيك بار الكتريكي استان نقطه به نقطه امسال نسبت به سال 96، از 403 به 447 مگاوات رسيده است .

وي اظهار داشت : گزارش بازرسي از دستگاه هاي اجرايي توسط كارشناسان شركت توزيع برق استان به منظور ارزيابي چك ليست هاي تنظيم شده در زمينه مديريت مصرف برق ادارات انجام مي شود و گزارش 15 روزه نيز به مراجع ذيربط ارائه خواهد شد .

وي از مقام عالي استان به جهت تغيير ساعات كاري در راستاي صرفه جويي در مصرف انرژي قدرداني به عمل آورده و اضافه كرد : تلاش مستمر معاونين و مديران كل استانداري و همچنين فرمانداران شهرستان ها نيز در عملياتي شدن تصويب نامه هيئت وزيران براي عبور از پيك بار تابستان قابل تقدير است .

وي اهم اقدامات فني و فرهنگي اين شركت در گذر از اوج بار تابستاني را تبيين نمود و خاطر نشان ساخت: تكميل چك ليست هاي خود مميزي انرژي توسط دستگاه هاي اجرايي ، الزام به كاهش حداقل 10 درصدي مصرف برق و استفاده از مولّدهاي برق اضطراري در ساعات پيك و فعال شدن كارگروه اصلاح الگوي مصرف استاني را به عنوان انتظارات اين شركت برشمرد.

گفتني است : سومين جلسه شوراي اداري استان با حضور معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده ، استاندار و معاونين و مديران كل استاندار ، نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي، فرمانداران ، مديران دستگاه هاي اجرايي و اعضاي شوراي اداري استان ، در سالن اجتماعات يادگار امام (ره) استانداري سمنان برگزار شد.

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/04/17
تعداد بازدید:
52
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal