سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/05/06
تغيير نگرش به استفاده بهينه از برق و توسعه انرژي هاي تجديد پذير صرفاً تنها گزينه است

مديرعامل شركت توزيع برق در جمع نمايندگان مردم استان سمنان :

تغيير نگرش به استفاده بهينه از برق و توسعه انرژي هاي تجديد پذير صرفاً تنها گزينه است

نشست هم انديشي مديران ارشد صنعت آب و برق با نمايندگان مردم شريف استان در مجلس شوراي اسلامي و فرمانداران شهرستان هاي استان سمنان برگزار شد .

مديرعامل شركت توزيع برق استان در اين نشست گفت: مديريت سمت تقاضا يك نياز واقعي است و تغيير نگرش به استفاده بهينه از برق و مديريت مصرف و توسعه انرژي هاي تجديد پذير براي توليد برق صرفاً بهترين گزينه نيست ، تنها گزينه است .

سيدمحمد موسوي زاده به علل كاهش سطح توليد نيروگاه ها ، افزايش مصرف برق و خاموشي هاي اخير اشاره كرد و افزود : محدوديت توليد برق در نيروگاه هاي برق آبي به دليل كاهش بارندگي ها و كم شدن ذخيره آب سدها در توليد نيروگاه هاي برق آبي ، از 11 هزار مگاوات به پنج هزار مگاوات كاهش يافته است .

وي با عنوان اين كه افزايش همزمان دماي كل كشور به صورت متوسط بين يك تا 1.5درجه سانتي گراد، از ديگر علل افزايش مصرف انرژي است يادآور شد : افزايش سطح رفاه و تغيير رفتار مصرفي مشتركان از سمت كولرهاي آبي به سمت كولرهاي گازي و اسپيلت هاي غير استاندارد، از جمله مواردي است كه منجر به زياده روي در مصرف انرژي الكتريكي شده است .

وي تصريح كرد: كاهش ميزان مصرف پيك بار از طريق كنترل مستقيم نرخ تعرفه ها مبتني بر فصول و زمان هاي مختلف ، كاهش هزينه توليد و صرفه جويي در سرمايه با بهبود ضريب بار و بهينه كردن مصرف به طوري كه نياز به ساخت نيروگاه جديد براي پوشش مصرف پيك نباشد ، از جمله اين سياست گذاري ها به شمار مي رود.

مهندس موسوي زاده با ابراز اين كه 17 واحد كوچك و بزرگ در بخش مولدهاي مقياس كوچك در نقاط مختلف استان راه اندازي شده اظهار داشت: با هماهنگي و سرمايه گذاري كه توسط يك سرمايه گذار به عمل آمده تا شهريور ماه امسال يك نيروگاه برق آبي مقياس كوچك بين دو تا سه مگاوات آماده بهره برداري خواهد بود.

وي ضمن تاكيد بر بهره مندي مناسب از انرژي‌هاي نو و تجديدپذير وحمايت لازم از سرمايه گذاران اين بخش در استان ، خاطر نشان كرد : تا پايان امسال، حدود 10 مگاوات نيروگاه هاي تجديد پذير و مقياس كوچك(DG) ، در استان وارد مدار خواهند شد .
منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/05/06
تعداد بازدید:
25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal