سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/08/05
تائيديه هاي صادر شده براي نيروگاه هاي تجديد پذير در استان 34 مگاوات است

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان :

تائيديه هاي صادر شده براي نيروگاه هاي تجديد پذير در استان 34 مگاوات است

نشست هم انديشي بررسي وضعيت نيروگاه هاي تجديد پذير در منطقه غرب استان ، با حضور نماينده مردم شريف شهرستان هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي ، مديران عامل شركت هاي توزيع و برق منطقه اي و جمعي از مسئولين در فرمانداري شهرستان گرمسار برگزار شد .

مديرعامل شركت توزيع برق استان در اين نشست بيان داشت : به لحاظ تركيب مصرف انرژي الكتريكي در شهرستان گرمسار ، هم اينك 65 درصد صرف صنعت و 15 درصد در بخش كشاورزي مصرف مي شود .

سيدمحمد موسوي زاده با اشاره به اين كه نيروگاه كوچكي كه مستقيماً تزريق انرژي به شبكه دارد ، توليد پراكنده (DG) است اظهار داشت:  نيروگاه هاي توليد پراكنده شامل گازي و تجديد پذير است و در استان سمنان ، رويكرد و مزيت نسبي با آفتاب و پانل هاي فتوولتائيك مي باشد و در منطقه غرب استان شامل گرمسار و آرادان ، در حوزه تجديد پذيرها و توليد پراكنده، وضعيت خوبي دارند.

وي با عنوان اين كه متقاضيان نيروگاه هاي بادي و خورشيدي 85 نيروگاه با قدرت 139 هزار و 634 كيلووات است يادآور شد : 38 نيروگاه موافقت نامه داراي اعتبار به مقدار 41 هزار و 200 كيلووات دارند و موافقت نامه هاي داراي اعتبار 41 مگاوات و تائيديه هاي اتصال صادره جهت نيروگاه هاي تجديد پذير 34.69 مگاوات است .

مهندس موسوي زاده با ابراز اين كه رويكرد فعلي صنعت برق ، مديريت سمت تقاضا است و سرمايه گذاري در بخش نيروگاه هاي تجديد پذير، بهترين كار است تصريح كرد : در ارتباط با نرخ برگشت سرمايه در بخش پانل هاي فتوولتائيك ، احداث نيروگاه خورشيدي است كه بالاترين نرخ را پرداخت مي كنيم و در بخش تجديد پذيرها ، پانل هاي فتوولتائيك محدود به انشعاب است .

نماينده مردم شهرستان هاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي در اين نشست گفت: متقاضياني كه مي خواهند در اين بخش سرمايه گذاري كنند مي بايد شناسايي شده و طي نشستي با حضور دست اندركاران ذيربط، موارد مطرح و تصميم گيري شود .

غلامرضا كاتب بيان داشت : ايجاد شهرك انرژي خورشيدي در كنار منطقه ويژه اقتصادي گرمسار ، براي سرمايه گذاران مناسب است و آماده نموده زير ساخت هاي لازم در اين منطقه و احداث نيروگاه هاي خورشيدي ، رشد صنعتي منطقه ويژه اقتصادي را هم در پي خواهد داشت .

يادآور مي شود : در اين نشست نمايندگان ادارات تعاون ، كار و رفاه اجتماعي ، بهزيستي ، مديرتوزيع برق شهرستان گرمسار ، مديرصندوق مهر امام رضا (ع) ،  كميته امداد امام خميني (ره) شاخه گرمسار و مسئول بنياد بركت هم حضور داشتند.

 

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/08/05
تعداد بازدید:
14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal