سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/09/06
برگزاري دوره عمومي ايمني كارگران پيمانكار درشركت توزيع برق استان سمنان

برگزاري دوره عمومي ايمني كارگران پيمانكار درشركت توزيع برق استان سمنان

دوره آموزشي "ايمني كارگران پيمانكار "به مدت هشت ساعت و با حضور 302 نفر از كارگران پيمانكار شركت توزيع نيروي برق استان سمنان برگزار شد.

"حسين ابراهيميان"مدرّس اين دوره آموزشي گفت: صيانت از نيروي انساني شاغل و حفظ منابع مادي و مالي كارگاه و پيشگيري از حوادث، از جمله اهداف ايمني مي باشد.

وي افزود: ايمن سازي و سالم سازي محيط و شرايط كار و رعايت اصول ايمني در حين انجام كار،به عنوان دو عامل پياده سازي ايمني هستند.

"پگاه كاظمي" از ديگر اساتيد اين دوره آموزشي با بيان اين كه ارتقا سطح ايمني از دو مسير امكان پذير است اضافه كرد: ارتقا فرهنگ انجام كار ايمن، از طريق فراگيري شامل آموزش ايمني قبل از شروع كار و ايمني حين انجام كار مي باشد.

وي تصريح كرد: ايمن سازي و سالم سازي از طريق تدابير فني و مهندسي، تدابير مديريتي و همچنين حفظ سلامت و ايمني از طريق به كارگيري تجهيزات حفاظت انفرادي، از روش هاي ايمن سازي محيط كارگاه و شرايط كار محسوب مي شوند.

"بهرام جمشيدي" به عنوان سومين مدرّس اين دوره در ادامه اظهارداشت: از اقدامات مقدماتي كه مي بايست در هنگام شروع كار برروي ماشين آلات و تاسيسات برقي در حين انجام كار انجام شود، مي توان به استفاده از تجهيزات و لوازم ايمني، قطع منبع اصلي برق، اطمينان از قطع برق، اتصال كوتاه فازها و اتصال به زمين حفاظتي (ارت) شينه ها، قفل كردن درب تابلو و برداشتن كليدها و فيوزها ، نصب علائم هشداردهنده و نواركشي پيرامون منطقه تعميرات اشاره نمود.

وي با عنوان اين كه اعضاي در معرض خطر بدن نظير سر و گوش، صورت و چشم ها، ريه ، دستان و پاها مي باشند يادآور شد: وسايل حفاظت فردي شامل گستره وسيعي از لوازم ، و تجهيزاتي است كه به منظور حفاظت تست هاي مختلف بدن افراد و در برابر خطرات احتمالي در محيط هاي كاري طراحي و ساخته مي شوند. 

 

 

 

 

 

 

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/09/06
تعداد بازدید:
31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal