سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/10/16
دوره آموزشي آشنائي با محاسبات الكتريكي و مكانيكي شبكه ها

در شركت توزيع برق استان سمنان برگزار شد؛

دوره آموزشي آشنائي با محاسبات الكتريكي و مكانيكي شبكه ها

 دوره آموزشي تخصصي_پژوهشي" آشنائي با محاسبات الكتريكي و مكانيكي شبكه هاي توزيع" با حضور 44نفر از كاركنان شركت توزيع برق استان سمنان به مدت 30 ساعت برگزار شد.

مدرس اين دوره آموزشي با بيان اين كه توجه به شبكه هاي توزيع و تزريق روح مهندسي به فعاليت هاي آن در سال هاي گذشته شتاب فراواني به خود گرفته گفت: امروزه تهيه طرح ها و نقشه هاي مهندسي در اين شاخه از صنعت برق نيز، جايگاه خود را مي طلبد.

محمدرضا لشكري بيان داشت: اين دوره آموزشي با توجه به طراحي اقتصادي شبكه توزيع طرح ريزي شده و در تلاش است تا مباني، استانداردها ، جداول كاربردي و جزئيات اجرايي براي طراحي و نظارت برشبكه هاي توزيع را با قابليت اطمينان بالا و كارايي مناسب معرفي مي نمايد.

وي با اشاره به انتخاب خط و هادي مربوط به آن افزود: براي تامين انرژي الكتريكي مورد نياز يك منطقه و انتخاب ولتاژ و هادي هاي خطوط انتقال انرژي براي تغذيه نقاط مصرف آن منطقه، ابتدا بار ناحيه مورد نظر براي سال هاي آينده معمولا 10 سال آتي برآورد مي گردد و بدين ترتيب نقاط مصرف و توان الكتريكي مورد نياز هر نقطه مشخص شود.

وي اضافه كرد: پس از تعيين مقدار توان مصرفي و نقاط مصرف، بهترين شبكه برق رساني از نظرفني و اقتصادي طراحي مي گردد و در اين مورد تمام امكانات مختلف و همه راه هاي ممكن بررسي مي شود و سپس در صورت وجود منابع كافي آب و امكان سوخت رساني به منطقه و همچنين باتوجه به پارامترهاي ديگري مانند مركز ثقل بار، زلزله، محيط زيست و ملاحظات اقتصادي ممكن است انرژي مورد نياز با ايجاد نيروگاه در منطقه تامين گردد و يا از شبكه سراسري گرفته شود.

گفتني است: در اين دوره تخصصي_پژوهشي پيرامون آشنائي با شبكه هاي توزيع و پارامترهاي موثر در طراحي، اصول محاسبات الكتريكي و مكانيكي  شبكه هاي توزيع، تعيين سطح مقطع با در نظر گرفتن محدوديت ها، طراحي شبكه با توجه به شرايط بارگزاري و نوع آب و هوا و همچنين آشنائي با نرم افزارهاي طراحي ، مطالب آموزشي ارائه گرديد.  

منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/10/16
تعداد بازدید:
28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal