سایت خبری
تالار گفتگو
نظر سنجی سایت
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان
پرداخت الکترونیکی
1397/10/26
آموزگاران نقش كليدي در نهادينه سازي فرهنگ مديريت مصرف دارند

مديرعامل شركت توزيع برق استان سمنان :

آموزگاران نقش كليدي در نهادينه سازي فرهنگ مديريت مصرف دارند

سمينار آموزشي " مديريت مصرف برق ويژه آموزگاران دوره دوم ابتدايي"، در شركت توزيع نيروي برق استان سمنان برگزار شد .

مديرعامل شركت توزيع برق استان در اين سمينار با تشريح چرايي  مديريت مصرف برق گفت: آموزگاران به دليل نفوذ كلام و جايگاه والايي كه دارند ، نقش كليدي را در نهادينه سازي فرهنگ مديريت مصرف بهينه برق ايفا مي كنند.

"سيدمحمد موسوي زاده" با اشاره به اين كه معلمين رسالت خطير انتقال آگاهي و دانش به دانش آموزان را به نحو شايسته اي به انجام مي رسانند افزود: بيان و كلام نافذ معلمان موجب مي شود تا آموزش راهكارهاي بهينه سازي مصرف، در بين دانش آموزان اثر بخش تر باشد .

وي با عنوان اين كه متعادل مصرف كردن برق به دلايل عقلي ، اجتماعي و اقتصادي يك ضرورت اجتناب ناپذير است اضافه كرد : سرمايه گذاري در بخش برق ؛ هزينه بَر ، زمان بَر و تخصصي مي باشد و و ذخيره سازي انرژي الكتريكي به صورت عمده و تجاري امكان پذير نيست .

وي تصريح كرد: متوسط رشد سالانه مصرف انرژي الكتريكي دنيا ؛ قريب سه درصد ، در ايران 8.7 درصد و در استان سمنان حدود پنج درصد است و به دليل محدوديت منابع انرژي ، تغيير نگرش به استفاده بهينه از انرژي و به كارگيري انرژي هاي تجديد پذير ، صرفاً بهترين روش نيست ، بلكه تنها گزينه است .

معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع برق استان با تبيين چگونگي روشهاي مديريت مصرف برق بيان داشت : مديريت انرژي يك برنامه سيستماتيك براي كنترل ، استفاده منطقي از انرژي و همچنين كاهش تلفات انرژي به حداقل ممكن، بدون اين كه به نيازهاي اصلي يك فرآيند اثر بگذارد اطلاق مي شود .

"احمد غني پور" اظهار داشت : چه زماني موقع استفاده است ، به چه اندازه لازم است كه استفاده كنيم و چگونه استفاده كنيم ، سه اصل اساسي مديريت مصرف برق در خانه است كه نتايج حاصل از آن ، حساسيت ها و اقدامات بسيار ساده ، بزرگ و ارزشمند مي باشد .

وي خاطر نشان كرد : راهكارهاي بدون هزينه ، كم هزينه و پرهزينه به عنوان راه هاي مديريت مصرف در خانه است كه مي توان با بهره گيري صحيح از شيوه هاي مصرف بهينه ، صرفه جويي منطقي در اين بخش داشته باشيم .

وي همچنين سبد مصرف برق در خانه و محل كار ، توصيه هاي هنگام خريد ، برچسب انرژي ، سيستم هاي گرمايش و سرمايش، توصيه هاي كاربردي مربوط به كولرهاي آبي ، سيستم روشنايي و موارد لازم و مورد توجه در هنگام خريد لوازم برقي از جمله ماشين لباسشوئي و يخچال و فريزر و ماشين ظرفشويي را ارائه كرد .

گفتني است : در اين سمينار آموزشي به  سوالات حاضرين پاسخگويي شده و با برگزاري مسابقه "برق و زندگي" بين شركت كنندگان ، از " محمدرضا صياد، طيبه خيرالدين ، فرشته عسكري و عطيه اميري" به عنوان برگزيدگان اين مسابقه با اهداي هدايايي تجليل به عمل آمد.
منبع خبر :
نویسنده:
تاریخ:
1397/10/26
تعداد بازدید:
17
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار سال 96
نقل و نشر مطالب با ذكر نام سايت شركت توزيع نيروي برق استان سمنان بلامانع است.
Powered by DorsaPortal