سامانه 1521

راه اندازي سامانه تلفني 1521 براي پرداخت الكترونيكي قبوض برق در استان سمنان

سامانه تلفني 1521 براي تسهيل در امر پرداخت الكترونيكي قبوض برق مصرفي ، در استان سمنان راه اندازي شد.

معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع برق استان با بيان اين مطلب گفت : در راستاي افزايش خدمات دولت الكترونيك ، افزايش رضايت مندي مشتركان و سهولت و سرعت در امر پرداخت قبوض برق ، اين سامانه به بهره برداري رسيد .

احمد غني پور با اشاره به اين كه از اين پس كليه مشتركان شهر ها و روستاهاي استان در تمامي ساعات شبانه روز قادر به پرداخت قبوض برق از طريق اين سامانه مي­باشند افزود: پرداخت همزمان صورت­حساب، ذخيره سازي شناسه قبض و شماره 16 رقمي كارت عابر بانك مشتركين از قابليت­هاي آن به شمار مي رود.

وي اضافه كرد: فرآيند انجام كار گونه اي است كه با برقراي تماس با شماره چهاررقمي 1521 و ورود شناسه قبض توسط كاربر ، عمليات ذخيره سازي شناسه توسط سامانه براي امكان استفاده مجدد فراهم مي­گردد.

معاون شركت توزيع نيروي برق سمنان يادآور شد: پس از وارد كردن تنها يك بار شناسه قبض مورد نظر در سامانه و تائيد آن، مشترك از بدهي خود در تماس­هاي بعدي مطلع شده و بلافاصله با وارد كردن شماره كارت يكي از كارت هاي شبكه بانكي كشور(شتاب) و ذخيره اختياري آن ،نسبت به پرداخت قبوض برق اقدام نمايند.

وي تصريح كرد: مشتركين جهت پرداخت صورتحساب برق مصرفي از طريق اين سامانه ، مي­بايست رمز دوم كارت بانكي خود را فعال كنند.

وي همچنين خاطرنشان ساخت: از جمله مزاياي اختصاصي اين طرح عدم مراجعه مشتركان به پايانه هاي الكترونيكي نظير خودپرداز، وب كيوسك، پايانه هاي فروشگاهي POS و عدم حضور در   شعب بانكي مي باشد كه به نوبه خود سهم به سزايي در كاهش ترافيك و ترددهاي درون شهري در پي داشته و صرفه جويي در وقت و هزينه وتقليل آلاينده­هاي زيست محيطي را در بر دارد.

تاریخ به روز رسانی: 1396/08/09
تعداد بازدید: 6891
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شعار
Powered by DorsaPortal