پایش تلفات استان
شمای کلی تلفات
پویش افتتاح
سامانه 1521

راه اندازي سامانه تلفني 1521 براي پرداخت الكترونيكي قبوض برق در استان سمنان

سامانه تلفني 1521 براي تسهيل در امر پرداخت الكترونيكي قبوض برق مصرفي ، در استان سمنان راه اندازي شد.

معاون فروش و خدمات مشتركين شركت توزيع برق استان با بيان اين مطلب گفت : در راستاي افزايش خدمات دولت الكترونيك ، افزايش رضايت مندي مشتركان و سهولت و سرعت در امر پرداخت قبوض برق ، اين سامانه به بهره برداري رسيد .

احمد غني پور با اشاره به اين كه از اين پس كليه مشتركان شهر ها و روستاهاي استان در تمامي ساعات شبانه روز قادر به پرداخت قبوض برق از طريق اين سامانه مي­باشند افزود: پرداخت همزمان صورت­حساب، ذخيره سازي شناسه قبض و شماره 16 رقمي كارت عابر بانك مشتركين از قابليت­هاي آن به شمار مي رود.

وي اضافه كرد: فرآيند انجام كار گونه اي است كه با برقراي تماس با شماره چهاررقمي 1521 و ورود شناسه قبض توسط كاربر ، عمليات ذخيره سازي شناسه توسط سامانه براي امكان استفاده مجدد فراهم مي­گردد.

معاون شركت توزيع نيروي برق سمنان يادآور شد: پس از وارد كردن تنها يك بار شناسه قبض مورد نظر در سامانه و تائيد آن، مشترك از بدهي خود در تماس­هاي بعدي مطلع شده و بلافاصله با وارد كردن شماره كارت يكي از كارت هاي شبكه بانكي كشور(شتاب) و ذخيره اختياري آن ،نسبت به پرداخت قبوض برق اقدام نمايند.

وي تصريح كرد: مشتركين جهت پرداخت صورتحساب برق مصرفي از طريق اين سامانه ، مي­بايست رمز دوم كارت بانكي خود را فعال كنند.

وي همچنين خاطرنشان ساخت: از جمله مزاياي اختصاصي اين طرح عدم مراجعه مشتركان به پايانه هاي الكترونيكي نظير خودپرداز، وب كيوسك، پايانه هاي فروشگاهي POS و عدم حضور در   شعب بانكي مي باشد كه به نوبه خود سهم به سزايي در كاهش ترافيك و ترددهاي درون شهري در پي داشته و صرفه جويي در وقت و هزينه وتقليل آلاينده­هاي زيست محيطي را در بر دارد.

تاریخ به روز رسانی: 1396/08/09
تعداد بازدید: 7378
شعار
Powered by DorsaPortal